Upadłość konsumencka a zagadnienie pokrzywdzenia wierzycieli

Upadłość konsumencka przyciągnęła w ostatnim czasie znaczne zainteresowanie ze strony użytkowników zadłużonych i nie ma się, czemu zdumiewać.

Zdaniem albowiem fachowców z branży finansowej i prawniczej w tej chwili jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeżeli chodzi o problemy osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem wspomnieć, że do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, że z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało tylko kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane normy. W chwili obecnej upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla zwyczajnego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk jedynie w początkowym półroczu tego roku z opcji ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko dowodzi na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Dużo osób (szczególnie tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest Czytaj więcej tutaj dla nich właściwym rozwiązaniem.

No cóż, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji konkretnej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie rozpocząć życie o przysłowiowego zera (warto, albowiem wtrącić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się nierzadko z licytacją majątku, jaki posiada dłużnik w zamysle spełnienia żądań wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *